Senarai calon PRN Melaka

Berikut adalah senarai calon yang bertanding di 28 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Melaka.

N01: KUALA LINGGI (10,928 pengundi)

Rosli Abdullah (BN-UMNO)
Julasapiyah Kassim (PH-Amanah)
Kamisan Palil (Bebas/IND)
Aziah Mohd Sa’ad (PN-PAS)
(2018: Datuk Ismail Othman: BN-UMNO: Maj: 1,372)

N02: TANJUNG BIDARA (10,133 pengundi)

Zainal Hassan (PH-PKR)
Datuk Seri Ab Rauf Yusoh (BN-UMNO)
Datuk Mas Ermieyati Samsudin (PN-Bersatu)
(2018: Datuk Md Rawi Mahmud: BN-UMNO: Maj: 2,864)

N03: AYER LIMAU (11,227 pengundi)

Mazenah Baharuddin (PH-Amanah)
Dr. Nordina Abd Latif (PN-Bersatu)
Hameed Mytheen Kunju Basheer (BN-UMNO)
(2018: Datuk Amirudin Yusof: BN-UMNO: Maj: 1,479)

N04: LENDU (10,561 pengundi)

Abdullah Mahadi (PN-Bersatu)
Mohamad Asri Ibrahim (PH-PKR)
Datuk Seri Sulaiman Md Ali (BN-UMNO)
(2018: Datuk Seri Sulaiman Md Ali: BN-UMNO: Maj: 627)

N05: TABOH NANING (8,661 pengundi)

Abu Hashim Abdul Samad (PN-PAS)
Zulkiflee Mohd Zin (BN-UMNO)
Zairi Suboh (PH-Amanah)
(2018: Datuk Latipah Omar: BN-UMNO: Maj: 740)

N06: REMBIA (15,756 pengundi)

K.Murali (Bebas/IND)
Zamri Pakiri (PH-PKR)
Sabarudin Kudus (Bebas/IND)
Datuk Muhammad Jailani Khamis (BN-UMNO)
Zamzuri Arifin (PN-Bersatu)
(2018: Datuk Muhammad Jailani Khamis: PH-PKR: Maj: 1,814)
(2021: Menyertai BN-UMNO)

N07: GADEK (12,641 pengundi)

P. Shanmugam (BN-MIC)
Azafen Amin (Bebas/IND)
Laila Norinda Maon (Putra)
Mohan Singh (Bebas/IND)
Mohd Amir Fitri Muharam (PN-Bersatu)
G. Saminathan (PH-DAP)
(2018: G. Saminathan: PH-DAP: Maj: 307)

N08: MACHAP JAYA (12,487 pengundi)

Ngwe Hee Sem (BN-MCA)
Law Bing Haw (PH-PKR)
Abdul Aziz Osani Kasim (IMAN)
Azlan Daud (Bebas/IND)
Tai Siong Jiul (PN-Bersatu)
(2018: Datuk Ginie Lim Siew Lin: PH-PKR: Maj: 1,336)

N09: DURIAN TUNGGAL (13,312 pengundi)

Mohd Erfan Mahrilar (Bebas/IND)
Zahari Abd. Kalil (BN-UMNO)
Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab (PH-Amanah)
Ja’afar Othman (PN-PAS)
(2018: Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab: PH-Amanah: Maj: 763)

N10: ASAHAN (15,745 pengundi)

Mohd Noor Salleh (Bebas/IND)
Fairul Nizam Roslan (BN-UMNO)
Azmar Ab Hamid @ Sha’aim (Bebas/IND)
B.Dhanesh (PN-Gerakan)
Datuk Seri Idris Haron (PH-PKR)
Mohd Akhir Ayob (Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Abdul Ghafar Atan: BN-UMNO: Maj: 275)

N11: SUNGAI UDANG (22,793 pengundi)

Datuk Seri Mohamad Ali Mohamad (BN-UMNO)
Dr Mohd Aleef Yusof (PN-Bersatu)
Hasmorni Tamby (PH-PKR)
Mohd Zahar Hashim (Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Idris Haron: BN-UMNO: Maj: 2,229)
(2021: Menjadi Bebas)

N12: PANTAI KUNDOR (15,470 pengundi)

Mohamad Ridzwan Mustafa (PN-Bersatu)
Datuk Nor Azman Hassan (PH-Amanah)
Tuminah Kadi @ Mohd Hashim (BN-UMNO)
(2018: Datuk Nor Azman Hassan: BN-UMNO: Maj: 772)
(2021: Menjadi Bebas)

N13: PAYA RUMPUT (26,455 pengundi)

Datuk Rais Yasin (BN-UMNO)
Datuk Seri Shamsul Iskandar Md Akin (PH-PKR)
Muhammad Faris Izwan Mazlan (PN-Bersatu)
Mohamad Hashidi Mohd Zain (Putra)
Mohd Jaini Dimon (Bebas/IND)
(2018: Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen: PH-Bersatu: Maj: 4,259)
(2020: Menjadi PN-Bersatu)

N14: KELEBANG (19,976 pengundi)

Bakri Jamaluddin (PN-PAS)
Datuk Lim Ban Hong (BN-MCA)
Datuk Gue Teck (PH-PKR)
(2018: Datuk Gue Teck: PKR: Maj: 789)

N15: PENGKALAN BATU (20,821 pengundi)

Muhamad Danish Zainudin (PH-DAP)
Mohd Azrudin Md Idris (PN-Bersatu)
Datuk Norhizam Hassan Baktee (Bebas/IND)
Dr Mohd Aluwi Sari (Putra)
Datuk Kalsom Nordin (BN-UMNO)
(2018: Datuk Norhizam Hassan Baktee: PH-DAP: Maj: 2,756)
(2020: Menjadi Bebas)

N16: AYER KEROH (25,945 pengundi)

Yong Fun Juan (BN-MCA)
Kerk Chee Yee (PH-DAP)
Datuk Seri Micheal Gan Peng Lam (PN-Gerakan)
(2018: Kerk Chee Yee: PH-DAP: Maj: 9,261)

N17: BUKIT KATIL (25,410 pengundi)

Datuk Hasnoor Sdg Husin (BN-UMNO)
Abdul Hamid Mustapah (Bebas/IND)
Adly Zahari (PH-Amanah)
Muhammad Al Afiz Yahya (PN-PAS)
(2018: Adly Zahari: PH-Amanah: Maj: 3,159)

N18: AYER MOLEK (17,863 pengundi)

Datuk Rahmad Mariman (BN-UMNO)
Ahmad Muaz Idris (Bebas/IND)
Mohd Fadly Samin (PN-Bersatu)
Mohd Rafee Ibrahim (PH-PKR)
(2018: Datuk Rahmad Mariman: BN-UMNO: Maj: 1,805)

N19: KESIDANG (37,304 pengundi)

Patrick Ng Chin Kae (PN-Gerakan)
Seah Shoo Chin (PH-DAP)
Leong Hui Ying (BN-MCA)
(2018: Seah Shoo Chin (Allex Seah): PH-DAP: Maj: 14,612)

N20: KOTA LAKSAMANA (28,777 pengundi)

Fong Khai Ling (PN-Gerakan)
Low Chee Leong (PH-DAP)
Low Chin Hong (BN-MCA)
(2018: Low Chee Leong: PH-DAP: Maj: 16,173)

N21 DUYONG

Mohd Noor Helmy Abdul Halem (Umno – BN)
Damian Yeo Shen Li (DAP – PH)
Datuk Kamarudin Sidek (Pas – PN)
Mohd Faizal Amzah (Putra)
Gan Tian Soh (Bebas)
Muhamad Hafiz Ishak (Bebas)
(2018: Damian Yeo Shen Li: PH-DAP: Maj: 2,895)

N22: BANDAR HILIR (19,909 pengundi)

Mak Chee Kin (Bebas/IND)
Leng Chau Yen (PH-DAP)
Lee Kah Sean (BN-MCA)
Clarice Chan Ming Wang (PN-Gerakan)
(2018: Tey Kok Kiew: PH-DAP: Maj: 11,313)

N23: TELOK MAS (20,712 pengundi)

Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen (PN-Bersatu)
Muhammad Ariff Adly Mohammad (Bebas/IND)
Datuk Ashraf Mukhlis Minghat (PH-Amanah)
Datuk Abdul Razak Abdul Rahman (BN-UMNO)
(2018: Datuk Noor Effandi Ahmad: PH-Bersatu: Maj: 1,288)
(2021: Menjadi Bebas)

N24: BEMBAN (18,573 pengundi)

Ng Choon Koon (Bebas/IND)
Azmi Kamis (Bebas/IND)
Mohd Yadzil Yaakub (PN – Bersatu)
Tey Kok Kiew (PH – DAP)
Koh Chin Han (BN – MCA)
(2018: Datuk Dr Wong Fort Pin: PH-DAP: Maj: 1,345)

N25: RIM (13,672 pengundi)

Azalina Abdul Rahman (PN-Bersatu)
B. Prasanth Kumar (PH-PKR)
Datuk Khaidhirah Abu Zahar (BN-UMNO)
(2018: Datuk Ghazale Muhamad: BN-UMNO: Maj: 536

N26: SERKAM (15,977 pengundi)

Norazlanshah Hazali (Bebas/IND)
Ahmad Bilal Rahudin (PN – PAS)
Muhammad Khomeini Kamal (PH – Amanah)
Datuk Zaidi Attan (BN – UMNO)
(2018: Datuk Zaidi Attan: BN-UMNO: Maj: 2,737)

N27: MERLIMAU (14,014 pengundi)

Azrin Ab Majid (PH-Amanah)
Dr Muhamad Akmal Saleh (BN-UMNO)
Abd Alim Shapie (PN-PAS)
(2018: Datuk Roslan Ahmad: BN-UMNO: Maj: 130)

N28: SUNGAI RAMBAI (11,837 pengundi)

Muhammad Jefri Safry (PN-Bersatu)
Farzana Hayani Mohd Nasir (PH-PKR)
Nazatul Asyraf Md Dom (Putra)
Siti Faizah Abdul Azis (BN-UMNO)
(2018: Datuk Hasan Abd Rahman: BN-UMNO: Maj: 1,669)

BERITA BERKAIT
POPULAR